Drewnine biblioteczki kolonialne

Jeśli chcemy urządzić swój salon stylowo, a jednocześnie oryginalnie, możemy wyposażyć go w meble orientalne.

Meble pochodzenia indyjskiego, są eleganckie, trwałe, a przede wszystkim wprowadzają do pomieszczenia atmosferę dalekich Indii i ich bogatej kultury.

Podstawowym wyposażeniem każdego salonu, obok kompletu wypoczynkowego, są oczywiście biblioteczki, regały i witryny. Te wykonane w stylu indyjskim, wnoszą do salonu nutę wschodniego klimatu. Jednak jeśli chcemy posiadać salon w orientalnym stylu, musimy dysponować pomieszczeniem o dużej powierzchni.

Biblioteczki, regały i witryny kolonialne podobnie jak łóżka indyjskie, wykonane są z ciemnego, masywnego drewna mahoniowego, wenge lub palisandrowego, które jest niezwykle trwałe, a dzięki odpowiedniej konserwacji może służyć przez długie lata.

Orientalnym meblom do salonu, niepowtarzalnego uroku nadają ręcznie wykonane zdobienia, oczywiście nawiązujące do bogatej kultury hinduskiej. Większość z nich to prawdziwe działa sztuki. Ręcznie malowane, przeważnie tylko bezbarwnym lakierem, który pozwala wydobyć naturalny odcień drewna. Niektóre meble ozdobione są dodatkowo elementami metalowymi, które jednak doskonale komponują się z naturalnym odcieniem drewna. Jednocześnie są one solidne, dzięki czemu doskonale nadają się na biblioteczkę.

Meble do salonu posiadają także oszklone drzwi. W takich witrynach świetnie prezentuje się szkło, a także książki.

Regały hinduskie można, w zależności od naszych potrzeb, zakupić w różnych wielkościach i wysokościach. W sklepach z meblami indyjskimi dostępne są regały niskie, metrowe, aż po egzemplarze sięgające sufitu. Duża liczba półek, a także dodatkowe zamykane szafki, sprawiają, że meble te są nie tylko eleganckie, ale także funkcjonalne.

Doskonałym uzupełnianiem kolonialnych mebli do salonu, są orientalne dodatki, narzuty, poduszki, figurki, ozdoby ścienne, które nawiązują do kultury hinduskiej.

Salon urządzony w stylu kolonialnym, to miejsce gdzie, wśród orientalnych mebli i dodatków, można doskonale wypocząć.